Реєстрація ТОВ 700 грн.

Консультації. Документи. 7 днів.
Детальніше...

Реєстрація СПД (ФОП) 400 грн.

З урахуванням реєстраційних платежів.
Детальніше...

Фірми з ПДВ. 3000 грн.

Чисті. Без діяльності.
Детальніше...

З 28 квітня 2020 року набувають чинності зміни до законодавства, які стосуються також сфери державної реєстрації підприємств та діяльності вже існуючих суб’єктів господарювання. Мова піде про надання інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи та її щорічне підтвердження.

Дані зміни внесені у зв’язку з набуттям чинності Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». Ним передбачено багато змін та нововведень, зокрема і при реєстрації ТОВ або проведенні корпоративних змін, про які ми напишемо пізніше.

Отож, відповідно до нововведень усі зареєстровані юридичні особи, зобов’язані щорічно підтверджувати відомості про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи. Певний час назад у нас існувала процедура щорічного підтвердження відомостей про юридичну особу шляхом подачі відповідної форми, яка була скасована. Нововведення буде чимось схоже на цю вже призабуту процедуру.

Документи на підтвердження відомостей потрібно подавати починаючи з наступного року  з дати реєстрації протягом 14 календарних днів. Наприклад, якщо товариство було зареєстроване 1 квітня 2017 року, то підтвердження потрібно подавати щорічно до 15 квітня.

ВАЖЛИВО! Вказана процедура актуальна лише для підприємств, засновниками яких є юридичні особи. Якщо засновниками є лише фізичні особи, подібну інформацію подавати не потрібно.

Для підтвердження відомостей необхідно подати не лише заяву, а певний перелік документів:

  • Заява.
  • Структура власності.
  • Якщо засновником є юридична особа – нерезидент, додатково подається витяг з відповідного реєстру, що підтверджує реєстрацію такого засновника.
  • Якщо бенефіціаром є нерезидент, також подається нотаріально посвідчена копія його паспорта.
  • Якщо бенефіціаром є резидент, однак його паспорт оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру (паспорт у формі книжечки), подається також нотаріально посвідчена копія паспорта бенефіціара.

Як бачимо, процедура дещо ускладнилась, особливо для підприємств, засновниками та бенефіціарами яких є іноземці.

За ненадання інформації про бенефіціарних власників або відсутність документів про її підтвердження введено досить серйозну відповідальність для керівників юридичних осіб – штраф від 17000 грн. до 51000 грн.

На сьогоднішній момент поки відсутні затверджені форми заяв та форм структур власності. Однак законом встановлено, що вони повинні бути розроблені та затверджені до 28 жовтня 2020 року. Саме після їх затвердження потрібно буде подавати відповідні відомості та проводити підтвердження.

БІЗНЕС РЕЄСТРАТОР від ЮК «Санкам»
просп. Голосіївський (40-річчя Жовтня), 93, офіс 752,
03127, Київ
Телефон: +380 44 232-87-15,
Факс: +380 44 450−98−12,
E-mail: corporate@law-sankam.com.ua