Реєстрація ТОВ 700 грн.

Консультації. Документи. 7 днів.
Детальніше...

Реєстрація СПД (ФОП) 400 грн.

З урахуванням реєстраційних платежів.
Детальніше...

Фірми з ПДВ. 3000 грн.

Чисті. Без діяльності.
Детальніше...

Часто до нас звертаються іноземні громадяни з запитами щодо створення та реєстрації товариства, засновником та директором якого буде іноземець. У зв’язку з цим пояснюємо всі нюанси та процедуру.

Відповідно до чинного законодавства України іноземець має повне право створювати та реєструвати в нашій країні господарюючі суб’єкти, в тому числі ТОВ, без додаткових дозволів та ліцензій. Для вірного заповнення документів необхідно лише переклад його паспорту на українську мову. При реєстрації навіть не обов’язково отримувати реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Інша ситуація, коли цей же іноземець бажає бути директором свого підприємства. За чинними законами для працевлаштування іноземцю необхідно отримати відповідний дозвіл від центру зайнятості. А отримати такий дозвіл можна лише після реєстрації самого товариства.

В такому випадку єдиним виходом є найняти директором українця на короткий строк до отримання дозволу на працевлаштування. Його обов’язками буде лише підписати документи, що необхідні для отримання дозволу.

За загальним правилом дозвіл на працевлаштування видається максимум на рік з вимогою виплати заробітної плати іноземцю не менше 10-кратного розміру мінімальної зарплати для українця (тобто більше 40 тис. грн..). Однак, якщо мова йде про працевлаштування бенефіціара товариства (в даному випадку – учасника), вимоги зовсім інші: дозвіл можна оформити максимум на 3 (три) роки, а вимога по заробітній платі загальна, як для всіх українців (без 10-кратного розміру).

Після отримання відповідного дозволу необхідно буде провести зміну директора в товаристві на іноземця з дотриманням трудового та іншого законодавства. Загалом усі процедури займуть близько 1 місяця та потребують більших затрат, порівняно зі створенням ТОВ українцем, однак їх дотримання дозволить уникнути проблем в майбутньому.

Після отримання дозволу на працевлаштування іноземцю необхідно буде оформити робочу візу, отримати посвідку на тимчасове проживання (на час дії дозволу на працевлаштування) та зареєструватись. Ці правила загальні для всіх іноземних громадян або осіб без громадянства, які працевлаштовуються в Україні.

Наша компанія надає повний комплекс послуг від отримання РНОКПП до посвідки на тимчасове проживання та прописки іноземця.

БІЗНЕС РЕЄСТРАТОР від ЮК «Санкам»
просп. Голосіївський (40-річчя Жовтня), 93, офіс 752,
03127, Київ
Телефон: +380 44 232-87-15,
Факс: +380 44 450−98−12,
E-mail: corporate@law-sankam.com.ua